Video 1 – Jak lupénka souvisí s depresí?

V případě lupénky je riziko rozvoje deprese vždy zvýšené a obě onemocnění spolu souvisí víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Ve videu se mimo to dozvíte, jaké mohou být dopady deprese a jak ovlivňují léčbu lupénky. Psychický stav se totiž nemalou mírou podílí na projevech lupénky.  Zjistíte také, zda existuje skupina lidí, která depresí trpí častěji, nebo jestli ji může způsobit i nějaká vnější příčina, například genetická dispozice.

Video 2 – Jak se pozná deprese?

Lupénka představuje nemalou psychickou zátěž a často není jednoduché vyrovnat se s tím, jak nám do života zasahuje. Ve videu bude tak řeč především o depresi jako o onemocnění, které má charakteristické příznaky a jež se neobejde bez lékařské pomoci. Také se dozvíte, v jaký moment byste měli zpozornět a jít ke specialistovi nebo jak se deprese diagnostikuje a zda si ji může diagnostikovat i člověk sám.

Využít můžete i sebeposuzovací stupnici dotazníku ZUNG, který najdete ke stažení zde.

Video 3 – Jak se deprese léčí?

Deprese je jednou z nejlépe léčitelných psychických nemocí a léčba pomůže většině pacientů. Pokud nad léčbou uvažujete, ale stále máte spoustu otázek, možná na ně najdete odpovědi právě v tomto videu. Zjistíte například, jaký je rozdíl mezí terapií a psychoterapií, při které z těchto metod se využívají antidepresiva nebo jak byste se při jejich užívání cítili.