It looks like you are using an older version of Internet Explorer which is not supported. We advise that you update your browser to the latest version of Microsoft Edge, or consider using other browsers such as Chrome, Firefox or Safari.

Video 1 – Jak lupénka souvisí s depresí?

V případě lupénky je riziko rozvoje deprese vždy zvýšené a obě onemocnění spolu souvisí víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Ve videu se mimo to dozvíte, jaké mohou být dopady deprese a jak ovlivňují léčbu lupénky. Psychický stav se totiž nemalou mírou podílí na projevech lupénky.  Zjistíte také, zda existuje skupina lidí, která depresí trpí častěji, nebo jestli ji může způsobit i nějaká vnější příčina, například genetická dispozice.

Video 2 – Jak se pozná deprese?

Lupénka představuje nemalou psychickou zátěž a často není jednoduché vyrovnat se s tím, jak nám do života zasahuje. Ve videu bude tak řeč především o depresi jako o onemocnění, které má charakteristické příznaky a jež se neobejde bez lékařské pomoci. Také se dozvíte, v jaký moment byste měli zpozornět a jít ke specialistovi nebo jak se deprese diagnostikuje a zda si ji může diagnostikovat i člověk sám.

Využít můžete i sebeposuzovací stupnici dotazníku ZUNG, který najdete ke stažení zde.

Video 3 – Jak se deprese léčí?

Deprese je jednou z nejlépe léčitelných psychických nemocí a léčba pomůže většině pacientů. Pokud nad léčbou uvažujete, ale stále máte spoustu otázek, možná na ně najdete odpovědi právě v tomto videu. Zjistíte například, jaký je rozdíl mezí terapií a psychoterapií, při které z těchto metod se využívají antidepresiva nebo jak byste se při jejich užívání cítili.